www.alepaka.pl


Pomoc

ALEPAKA.PL  umożliwia złożenie zamówienia na  usługi kurierskie w krótkim czasie.
Nie musisz się rejestrować, nie obawiaj się ukrytych opłat. Cały proces jest szybki i prosty.
 
Wybierz rodzaj przesyłki, wpisz wagę i wymiary przygotowanej przesyłki, a nasz system sam pokaże dostępnych kurierów i cenę za przesyłkę dla poszczepólnych kurierów – wybierz tę, która Tobie najbardziej odpowiada. Uzupełnij podstawowe informacje dotyczące adresu nadawcy i odbiorcy oraz dodatkowe usługi jeżeli będą potrzebne. Wybierając paletę pamiętaj aby podać wagę oraz wysokość ładunku wraz z paletą.
 
Do wyboru masz 3 formy rozliczeń.
 
Faktury zbiorcze przelewowe - przeznaczone dla klientów z podpisaną umową. Polegają na okresowym rozliczaniu się ( 2 razy w miesiącu ) w oparciu o zawartą umowę o współpracy, w której nie ma konieczności deklarowania miesięcznej liczby przesyłek.
 
Płatności internetowa Dotpay online - podczas składania zamówienia zostaniesz przeniesiony na stronę operatora płatności Dotpay, gdzie w prosty i szybki sposób uregulujesz płatność. Transakcja spełnia certyfikaty bezpieczeństwa, więc nie musisz obawiać się o swoje pieniądze czy dane osobowe. System Dotpay jest bardzo prostym i wygodnym rozwiązaniem, dzięki któremu po dokonaniu płatności Twoje zamówienie przesyłane jest już bezpośrednio do firmy kurierskiej.
 
System przedpłat prepaid ( konto saldo ) - najwygodniejszy sposób opłacania częstszych wysyłek, możliwe jest doładowanie konta dowolną kwotą bez konieczności podpisywania umowy, jedynym wymogiem jest zalogowanie się do systemu. W systemie istnieje historia tego konta dostępna po zalogowaniu do systemu.
 
Na podstawie wpisanych w formularzu informacji system przygotuje dla Ciebie list przewozowy ( etykietę ) i prześle go na adres e-mail podany w zamówieniu, etykieta jest dostępna także w zakładce "lista przesyłek". Wydrukuj list przewozowy ( w DPD dodatkowo protokół odbioru w 2 egzemplarzach ) wydrukowany list przewozowy dołącz do przygotowanej przesyłki. Kurier nie pobierze żadnych dodatkowych opłat. Możesz śledzić trasę Twojej paczki wpisując jej numer na naszej stronie głównej. W serwisie dostępe jest także śledzenie pobrań.
 
Przygotowując paczkę, wykorzystaj sztywne i nieuszkodzone kartonowe pudła, zadbaj też o odpowiednie opakowanie zawartości (np. folią bąbelkową). Chcąc wysłać paletę pamiętaj, iż obowiązkiem kuriera jest wstawienie palety znajdującej się na podłożu w dostępnym miejscu do samochodu oraz jej wypakowanie (ustawienie na podłożu). Szczegółowe informacje dotyczące pakowania znajdują się w zakładce ZASADY PAKOWANIA
 
W razie potrzeby możesz również skontaktować się z nami za pomocą formularza kontaktowego lub telefonicznie.
 

PATRON SERVICE  -   Regulamin przesyłek kurierskich  - link

K-EX  - REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG PRZEWOZOWYCH I POCZTOWYCH DLA PRZEDSIĘBIORCÓW   - link

K-EX -  REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG KURIERSKICH I POCZTOWYCH Z UDZIAŁEM KONSUMENTÓW  - link

K-EX  - protokół na okoliczność stwierdzenia szkody - link

K-EX -  zgłoszenie reklamacji  - link

DPD  Regulamin świadczenia usług w obrocie krajowym  - link

DPD  Szczegółowe warunki świadczenia usług  - link 

DPD  Warunki ubezpieczenia przesyłek  - link

DPD  Zasady przyjmowania towarów do transportu  - link

DPD Jak spakować opony - link

DPD Dodatkowe zalecenia - artykuły motoryzacyjne  - link

DPD Dodatkowe zalecenia - elektronika i sprzęt RTV AGD  - link

DPD Dodatkowe zalecenia - urządzenia sanitarne  - link

 

REGULAMIN ET LOGISTIK  - link

ULOTKA REKLAMACYJNA ET LOGISTIK  - link

FORMULARZ ZGŁOSZENIA REKLAMACJI ET LOGISTIK  - link

PROTOKÓŁ SZKODY ET LOGISTIK  - link 
 
Zapraszamy do wypróbowania kurierów.

 

Śledzenie przesyłki
Szybki kontakt

Masz pytania? Napisz lub zadzwoń, chętnie odpowiemy.

alepaka@alepaka.pl

tel. 690 428 019

tel. 601 557 294